Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ważne wyjazdowe zwycięstwo Concordii nad Pilicą

05.05.2024, 07:42:00

Po fatalnej serii pięciu z rzędu ligowych porażek na wyjazdach, piłkarze Concordii w końcu się przełamali odnosząc bardzo ważne zwycięstwo w Białobrzegach. Pomarańczowo-czarni po trudnym meczu pokonali ostatnią w tabeli Pilicę 1:0. Gola dającego niezwykle cenne trzy punkty zdobył w 61 minucie Joao Augusto.

Concordia do piątkowego meczu przystąpiła w optymalnym zestawieniu z wracającym już do składu po pauzie za kartki Mikołajem Staniakiem. W pierwszej części spotkania więcej z gry mieli gospodarze, którzy przeprowadzili kilka groźnych akcji nie zakończonych strzałem lub zablokowanych przez obrońców. Najlepszą sytuację do zdobycia gola Pilica stworzyła sobie w 32 minucie, gdy w sytuacji sam na sam z Maksymilianem Manikowskim znalazł się Bartłomiej Nowak, ale przegrał ten pojedynek z bramkarzem Concordii. Jeśli chodzi o pomarańczowo-czarnych to bliski szczęścia w 28 minucie był Radosław Bukacki. Kapitan elbląskiej drużyny huknął mocno z okolic 30 metra i piłka odbiła się od poprzeczki. Ponadto na bramkę Pilicy strzelali jeszcze: głową z kilku metrów Mikołaj Staniak i z 16 metra Kacper Sionkowski. W obu przypadkach piłka nieznacznie przeleciała nad bramką.

Druga część meczu zaczęła się od ataków Pilicy, która w 49 minucie za sprawą Bartłomieja Nowaka obiła poprzeczkę elbląskiej bramki. Słoniki na swoją okazję musiały czekać do 61 minuty. Wówczas Łukasz Makarski dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę odbił głową jeden z obrońców, po czym dobiegł do niej Bartosz Danowski. Doświadczony pomocnik zwodem zmylił przeciwnika i obracając się z piłką dograł na ósmy metr. Stojący tam Joao Augusto idealnie złożył się do strzału i półnożycami, po rykoszecie wpakował futbolówkę do bramki. Ten gol dał elblążanom dużo spokoju w grze, jednocześnie wyraźnie podcinając skrzydła miejscowym. Podopieczni trenera Mateusza Bogdanowicza do samego końca kontrolowali wydarzenia na boisku, nie dopuszczając rywali do groźnych sytuacji. W 84 minucie szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Łukasz Makarski, ale po kontrze, z ostrego kąta strzelił minimalnie obok słupka. Mimo iż w piątkowym meczu elblążanie nie porywali swoją grą, to swoje zadanie wykonali w stu procentach. Wygrali pierwszy w tym roku mecz ligowy na obcym stadionie i zrobili kolejny duży krok w kierunku utrzymania w III lidze.

Pilica Białobrzegi – Concordia Elbląg 0:1 (0:0)
Bramka: Joao Augusto (61' – asysta Danowski)

Concordia: Maksymilian Manikowski – Piotr Jakubowski, Mikołaj Staniak, Gracjan Szpucha (46' Radosław Nowicki), Radosław Bukacki, Bartosz Danowski (73' Szymon Drewek), Jakub Rękawek, Łukasz Makarski (90'+3 Mikołaj Doniecki), Kacper Noworyta, Kacper Sionkowski, Joao Augusto Fortunato Mariano (90'+3 Szymon Maćkowski).

Pilica: Bartosz Ziółko – Bartłomiej Michalski, Kacper Kacprzycki, Kacper Koterwas (59' Nicolas Dohojda), Mateusz Cichocki, Wojciech Chojczak (87' Hubert Jakubiec), Michał Bryszewski, Patryk Walasek, Bartłomiej Nowak (69' Jan Głowacki), Bartosz Zawadzki, Jakub Zborowski.

Sędziował: Paweł Wrzeszczyński (Kalisz)

W kolejnym meczu ligowym Concordia zmierzy się u siebie z Unią Skierniewice. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 maja o godz. 17:30 na stadionie przy ul. Skrzydlatej.